2.05.2017

ProCycling: GP Costa degli Etruschi in Donoratico





RESULTS
1 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Abu Dhabi 4:32:24
2 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina 0:00:14
3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
4 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo
5 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
6 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM
7 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
8 Paolo Totò (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
9 Eduard Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
10 Simone Petilli (Ita) Team UAE Abu Dhabi
11 Thery Schir (Swi) Team Vorarlberg
12 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
13 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
14 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli
15 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli 0:00:15
16 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
17 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:16
18 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
19 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:00:17
20 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
21 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
22 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
23 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina
24 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
25 Nicola Genovese (Ita) D'amico Utensilnord
26 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
27 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
28 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team
29 Filippo Rocchetti (Ita) Nazionale Italia
30 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
31 Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team
32 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg
33 Eduard Vorganov (Rus) Minsk Cycling Club
34 Michele Gazzara (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
35 Angelo Raffaele (Ita) D'amico Utensilnord
36 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club
37 Manuele Mori (Ita) Team UAE Abu Dhabi
38 Fabio Tommassini (Ita) D'amico Utensilnord
39 Davide Orrico (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
40 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
41 Andrea Cacciotti (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
42 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
43 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
44 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
45 Georg Zimmermann (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
46 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
47 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
48 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
49 Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
50 Max Wörner (Ger) 0711 / Cycling
51 Jonas Engel (Ger) 0711 / Cycling
52 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini
53 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
54 Alexander Wachter (Aut) Tirol Cycling Team
55 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini
56 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
57 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
58 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
59 Nicolas Samparisi (Ita) D'amico Utensilnord
60 Francesco Bettini (Ita) Nazionale Italia
61 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg
62 Eric Alfaro Dufour (Spa) 0711 / Cycling
63 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
64 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM
65 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
66 Fabian Lienhard (Swi) Team Vorarlberg
67 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
68 Nicolas Nesi (Ita) Nazionale Italia
69 Edward Ravasi (Ita) Team UAE Abu Dhabi
70 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
71 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
72 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team
73 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli
74 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
75 Imerio Cima (Ita) Nazionale Italia
76 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
77 Marco Marcato (Ita) Team UAE Abu Dhabi
78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
79 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
80 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team
81 Ettore Carlini (Ita) D'amico Utensilnord
82 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
83 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
84 Sébastian Baldauf (Ger) Team Vorarlberg
85 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
86 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
87 Patrick Jäger (Aut) Team Vorarlberg
88 Uroš Repše (Ita) Meridiana Kamen Team
89 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
90 Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
91 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
92 Sergio Vega Merodio (Spa) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
93 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
94 Paolo Prandini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
95 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
96 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club
97 Hendrik Hamm (Ger) 0711 / Cycling
98 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
99 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
100 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club
101 Simone Bernardini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
102 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
103 Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
104 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
105 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM
106 Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
DNF Filippo Ganna (Ita) Team UAE Abu Dhabi
DNF Oliviero Troia (Ita) Team UAE Abu Dhabi
DNF Valerio Conti (Ita) Team UAE Abu Dhabi
DNF Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina
DNF Gilbert Ducournau (Ven) Wilier Triestina
DNF Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli
DNF Kohei Uchima (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Romain Lemarchand (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF João Almeida (Por) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Riccardo Cenghialta (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Stanimir Cholakov (Bul) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team
DNF Matthias Mangertseder (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Schlemmer Lukas (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Oleksandr Golovash (Ukr) Minsk Cycling Club
DNF Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club
DNF Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
DNF Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Josep Miralles Rigo (Spa) Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest
DNF Zsolt Dér (Hun) Team Vorarlberg
DNF Manuel Bosch (Aut) Team Vorarlberg
DNF Arnold Fiek (Ger) 0711 / Cycling
DNF Moritz Fußnegger (Ger) 0711 / Cycling
DNF Yannick Mayer (Ger) 0711 / Cycling
DNF Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
DNF David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
DNF Francesco Lamon (Ita) Nazionale Italia
DNF Seid Lizde (Ita) Nazionale Italia
DNF Stefano Moro (Ita) Nazionale Italia
DNF Gianfranco Visconti (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Michele Scartezzini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
DNF Marcello Merlino (Ita) D'amico Utensilnord
DNF Francesco Petrini (Ita) D'amico Utensilnord
DNF Samuele Simoncini (Ita) D'amico Utensilnord
DNS Aleh Ahiyevich (Blr) Minsk Cycling Club
DNS Federico Sartor (Ita) Nazionale Italia

No comments: